ربات کانگورو عضو شگفت انگیز خانواده Festo

در تاریخ چهارشنبه, 07 بهمن 1394. در دسته اخبار

ربات کانگوروی شرکت Festo یکی دیگر از اعضای شگفت آور این خانواده رباتیکی است که شامل انواع سنجاقک ها، پنگوئن ها، فیل ها و بسیاری از موجودات دریایی است. این کانگورو طوری طراحی شده است که در پروسه ی پرش، قادر به ذخیره ی انرژی در مرحله ی فرود و مصرف آن در پرش های دیگر است. این ربات مجهز به محرک های بادی است که تامین کننده نیروی پرش برای آن بوده و در مرحله ی فرود به عنوان کمک فنرهای ضربه گیر عمل می کنند.

ربات کانگورو عضو شگفت انگیز خانواده Festo

رساندن دارو به بدن انسان توسط میکرو رباتها

در تاریخ دوشنبه, 05 بهمن 1394. در دسته اخبار

محققان در حال توسعه ربات کوچکی هستند که می تواند در جریان خون انسان شنا کند و دارو را به ناحیه مورد نظر تحویل دهد. در این میکرو ربات ها فضایی برای موتورهای پیچیده و یا سیستم های راه انداز وجود ندارد بنابراین طراحی این ربات ها ساده بوده و برای هدایت آن ها از میدان های مغناطیسی استفاده می شود. این روش بهترین راه کنترل این میکرو ربات هاست.

رساندن دارو به بدن انسان توسط میکرو رباتها

ساخت ربات های robobees با الهام از بیولوژی زنبور

در تاریخ جمعه, 25 دی 1394. در دسته اخبار

گروهی از محققین دانشگاه هاروارد به تازگی ربات های کوچکی ساخته اند که قادر به پرواز و شنا کردن می باشند.این حشره ربات ها که RoboBees نام دارند ، ابعادی برابر با یک زنبور عسل داشته و می توانند بدون سقوط کردن، خود را در هوا معلق نگه داشته و با سرعت ۱۲۰ بار در ثانیه بال بزند.

ساخت ربات های robobees  با الهام از بیولوژی زنبور

ربات آسیمو از پیشرفته ترین ربات های جهان

در تاریخ جمعه, 25 دی 1394. در دسته اخبار

آسیمو یک روبات انسان‌نما است که توسط شرکت هوندا ساخته شده‌است. آسیمو ۱۳۰ سانتیمتر قد و ۵۴ کیلوگرم وزن دارد و می‌تواند بر روی دو پا با حداکثر سرعت ۶ کیلومتر بر ساعت (۴٫۳ متر بر ثانیه) بدود . آسیمو توانایی خواندن (ترجمه) حرکات و حالات چهره ی انسان‌ها را دارد و می‌تواند مستقلاً پاسخ دهد.

ربات آسیمو از پیشرفته ترین ربات های جهان

ثبت نام جشنواره رباتیک و هوش مصنوعی امیرکبیر

در تاریخ یکشنبه, 12 مهر 1394. در دسته اخبار

سومین دوره مسابقات هوش مصنوعی، آبان ماه امسال در 10 لیگ در سطح دانشجویان و فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری به همت دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

ثبت نام جشنواره رباتیک و هوش مصنوعی امیرکبیر
<<  1 2 [34 5  >>  

شماره تماس: ۵۹ ۸۳ ۰۲ ۸۸ ۰۲۱

info@caferobot.ir

ایران | تهران

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ورود

ثبت