انجمن تخصصی رباتیک و الکترونیک

  1. shirin
  2. رسپبری پای
  3. شنبه, 31 دسامبر 2016
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام
روز خوش
استفاده ی مداوم و هرروزه از کارت sd که os رزبری روی آن نصب شده برای آن ایجاد مشکل نمیکند؟ با توجه باینکه شنیده شده این موضوع میتواند بر روی روند کاری PI3 تاثیر گذار باشد؛ درصورتی ک راه حل مناسبی برای رفع این مشکل احتمالی پیشنهاد دهید ممنون خواهم شد.
mahdi.agh پاسخ پذیرفته شده
سلام . یک نرم افرار برای قفل نرم افزاری فلش ها من در سایت زیر دیدم. تست کردم مناسب بود.
موفق باشید.
http://thinsys.ir/?id=340621
مرجع‌ها
  1. http://thinsys.ir/?id=340621
کامنت ها
هنوز کامنتی ارسال نشده است
noroozi پاسخ پذیرفته شده
سلام، وقت بخیر
این موضوع به نوع کارت sd شما مرتبط است. اختلال در عملکرد کارت حافظه میتواند باعث خاموش شدن pi هنگام تبادل اطلاعات و در نتیجه آسیب دیدن OS رزبری شود. دیلی موجود درهنگام رایت کردن برای لینوکس هم میتواند این موضوع را بدتر کند . میتوانید با استفاده از flash USB drive ، کارت حافظه را به حالت فقط خواندنی تبدیل کنید . با این کار اگرچه نمیتوان گفت مشکل گفته شده در قبل کاملا حل میشود اما طول عمر حافظه مورد استفاده بیشتر خواهد شد. البته مصرف انرژی برای برد ررزبری پای هم اندکی بالاتر خواهد رفت که خیلی هم در برابر ارزش جلوگیری از این مشکل اهمیتی ندارد. درضمن کاهش زمان دیلی لینوکس هم برای این که آسیب کمتری به هنگام کار وارد شود هم یکی از کارهای مفید خواهد بود.
این موضوع هم اهمیت دارد که نوع حافظه مورد استفاده چیست . طول عمر هر ممموری با استفاده شدن مداوم به مرور زمان کوتاه تر میشود و این بعلت برخی ویژگی های ساختاری در آنان میباشد. توصیه میشود برای کارت SD از حافظه های کلاس industrial استفاده کنید. قیمت بالاتری دارند اما طول عمر بالاتری دارند و قابل اعتمادتر هستند.
یکی دیگر از کارهایی که میتواند به حافظه لطمه وارد کند خارج کردن فلش مموری از کار درست به هنگام خاموش کردن برد با جداکردن ناگهانی تغذیه میباشد. بعد از خاموش شدن رزبری، برای چندثانیه فلش مموری هنوز درحال فعالیت و ذخیره سازی نهایی باقی میماند. جداکردن تغذیه بلافاصله بعد از خاموش شدن باعث اختلال در این روند و درنتیجه ایجاد مشکل خواهد شد.
کامنت ها
هنوز کامنتی ارسال نشده است
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است.
شما نیز اجازه ارسال پاسخ را ندارید