انجمن تخصصی رباتیک و الکترونیک

1. ehsan
  2. الکترونیک، رباتیک و کنترل
  3. دوشنبه, 02 ژانویه 2017
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام
برای اولین بار بود که اسم برد های اورنج بری رو بین محصولات فروشگاه همین سایت مشاهده کردم. میخواستم بدونم فرق این بردها با رزبری پای چیه؟ با رزبری پای خیلی کم آشنایی دارم ولی میخوام بدونم کدومشون بهتره.
noroozi پاسخ پذیرفته شده
روز خوش
بردهای اورنج پای هم مانند رزبری پای دارای قابلیت های بسیاری هستند. اگر با RPiها آشنا باشید میدونید که بر روی اونها سیستم عامل های لینوکسی نصب میشه. اورنج پای هم دارای سیستم عامل هست و میتونه از OSهای Debian و Ubuntu در اکثر مدل ها پشتیبانی میکنه.(بسته ب مدل میتونه از OSهای دیگه هم پشتیبانی کنه.) نوع پردازشگر هردو برد(رزبری و اورنج پای) تقریبا میشه گفت مشابه هست و از ARM cortex A7 استفاده شده.(دربعضی مدل ها پردازشگرهای دیگه ای نصب شده.) این یعنی پردازشگری با قدرت و سرعت بالا.
تفاوت هایی توی ریزفاکتورهایی مانند حافظه داخلی، فرکانس کاری، جریان و ولتاژ ورودی، قابلیت های بیسیم مثل وای فای ، بلوتوث ، ethernet و وروردی های برد مثل ورودی ویدئو و صدا، قابلیت شارژ حین استفاده از otg و مواردی مشابه وجود داره ک نمیشه ب طور کامل اینجا توضیح داد.
یکی از قابلیت هایی ک در اورنج پای مشاهده میشه، پخش تصاویر 4k هست، خروجی صدای HDMI هم یکی از مزیت هاست. برنامه های رزبری بطور کلی میشه گفت قابلیت اجرا برروی این بردرو دارن. قابلیت استفاده از قابلیت اندروید هم بطور کامل در این برد وجود داره.
لینکی بصورت ضمیمه برای این پاسخ ارسال میکنم ک تصویرش ی سری مقایسه بین بعضی مدل های مختلف برای raspberry pi ، orange pi ، banana pi و odroid رو نوشته، ولی جای RPi3 توش خالیه. درهرصورت مقایسه مفیدی از بردهارو داره ک امیدوارم براتون مفید باشه.
بسته به نیاز ، انتظار و قیمتی که مدنظرتون هست برد مناسب رو میتونید انتخاب کنید.
مرجع‌ها
  1. https://cdn.shopify.com/s/files/1/1098/4826/files/Comparison_Chart.png?4086192779257854210
کامنت ها
هنوز کامنتی ارسال نشده است
noroozi پاسخ پذیرفته شده
سلام
وقت بخیر
سایت های خیلی زیادی توی این زمینه وجود داره ، ولی مثل بقیه موارد توی زبان انگلیسی منابع بهتری موجود هست.
بهرحال ون بطور مستقیم به رزبری پای اشاره شد عکس و لینک سایت زیر رو حتما ببینید. راهنمای خوبی هستند.
پیوست‌ها
مرجع‌ها
  1. http://www.cnx-software.com/2016/04/02/low-cost-development-boards-linux-benchmarks-raspberry-pi-vs-banana-pi-vs-orange-pi-vs-odroid/
کامنت ها
ehsan پاسخ پذیرفته شده
ممنون بابت راهنماییتون، میشه اگه اطلاعات دیگه ای هم برای مقایسه بردها دارید برام ارسال کنید؟
با توجه به چیزایی که دیدم هرکدوم از بردها توی یک سری از موارد قوی تر ظاهر شده بودن، هرچند بعضی مدل ها در قیاس با بقیه اصلا دیگه مناسب به نظر نمیرسیدن. ولی چون RPi3 توی این مقایسه نبود و در بازار اکثرا صحبت از این ورژن رزبری پای هست باز هم نیاز به کمی راهنمایی دارم.
کامنت ها
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است.
شما نیز اجازه ارسال پاسخ را ندارید