انجمن تخصصی رباتیک و الکترونیک

  1. noroozi
  2. رسپبری پای
  3. دوشنبه, 09 ژانویه 2017
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
اگر اندکی با بردهای رسپبری پای آشنایی داشته باشید و از قابلیت ها و امکانات فراوان آن مطلع باشید ، میدانید که با برنامه نویسی در این بردها میتوان کارهای بسیاری را انجام داد. زبان های برنامه نویسی در این بردهای رسپبری پای شامل:
Python
Scratch
C
Shell script
Java
PHP
Basic
میباشد. زبان های بالا هرکدام دارای توضیحاتی شامل درایورهای موجود در برد و مواردی مشابه هستند که در این یادداشت، اندکی به زبان C آشنا میشویم . به دلیل اینکه بنظر میرسد در حوزه ی برنامه نویسی برق، زبان C بطور فراگیرتری مورد توجه قرار گرفته و همینطور به این دلیل که سیستم عامل های RPi تحت لینوکس هستند و برای همین این زبان به طور کامل روی این بردها دردسترس است و نیازی به دانلود هیچ درایوری برای این زبان بر روی برد نیست ، به نحوه ی برنامه نویسی با این زبان میپردازیم.
در سیستم عامل ubuntu ، ویرایشگر کد زبان C، برنامه ی VIM میباشد. میتوانید این برنامه را از طریق نوشتن کد زیر در بخش LXTerminal به طور مستقیم( و البته با ارتباط با اینترنت) از مخازن آنلاین لینوکس دانلود کنید:
apt_get install vim
کامپایلر های معروف ای زبا بر روی رزبری پای برنامه های CC و GCC هستند. با نوشتن کد زیر میتوانید برنامه را کامپایل کنید:
Cc_نام پوشه ی ذخیره ی برنامه با پسوند.c
برنامه بطور خودکار با پیشفرض نام outo.a در همان پوشه ی ذخیره ی کد ، هگز کد را ذخیره میکند.( درصورت وجود اشکال شماره خط کد دارای اشکال نمایش داده خواهد شد) میتوانید نام فایل هگز را تغییر دهید.
درصورتی که پس از نام فایل اجرایی ایجاد شده "/." را بنویسید، خروجی کدی که نوشتید نمایش داده میشود.
ARASKA پاسخ پذیرفته شده
با سلام
لطفا از برنامه نویسی به زبان پایتون صحبت کنید من پایتون کار میکنم و به این زبان علاقه مندم
با تشکر
کامنت ها
هنوز کامنتی ارسال نشده است
افزودن کامنت
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است.
شما نیز اجازه ارسال پاسخ را ندارید