انجمن تخصصی رباتیک و الکترونیک

1. mohandes e
  2. الکترونیک، رباتیک و کنترل
  3. سه شنبه, 30 می 2017
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
من در راه اندازی و استفاده از ماژول مانیتورینگ شارژ باتری LTC4150 مشکل دارم. چطوری میزان شارژو میشه دید.لطفا کمکم کنید.
saeed پاسخ پذیرفته شده
سلام
اول باید دو سر باتری رو به پین های IN و مدار خود رو به پین های OUT وصل کنید . حالا 6 پین کنار هم دیگر رو به کنترلر خود وصل کنید . یکی از پین ها INT یا همان وقفه است که در حالت عادی HIGH است .
وقتی مدار شروع به کار کرد جریان از ماژول عبور می کند و به ازای هر 0.1707 mAh پین INT یک پالس LOW به کنترلر می فرستد . حالا فقط باید پالس های وقفه رو بشمارید و در 0.1707 ضرب کنید و از ظرفیت کل باتری تون کم کنید تا ببینید چقدر از شارژ باتری مونده .
مراحل بالا را انجام دهید و نتیجه را اطلاع بدید . ممنون
کامنت ها
هنوز کامنتی ارسال نشده است
mohandes e پاسخ پذیرفته شده
من برد را راه اندازی کردم، اما مدار من حدود 200 میکرو جریان مصرف می کند یعنی طبق محاسبات انتظار میرود بین هر پالس وقفه 45 دقیقه فاصله باشد اما وقتی به ماژول متصل میکنم و راه اندازی میشه این زمان به 15 دقیقه میرسه. این نتایج با محاسبات تطابق ندارد. علت چیست؟؟
کامنت ها
saeed پاسخ پذیرفته شده
سلام
خود ماژول حدود 140 میکرو آمپر مصرف جریان دارد که نسبت به ولتاژ شما این مقدار متغیر است . لطفا دیتاشیت را مطالعه کنید و خطا های ماژول را در محاسبات دخیل کنید . نتیجه را اطلاع دهید .
کامنت ها
لطف میکنید دیتاشیت خود ماژول رو بذارید. دیتاشیتی که من خوندم مربوط به چیپ بود نه خود ماژول
کامنت ها
saeed پاسخ پذیرفته شده
اتفاقا باید دیتاشیت خود قطعه رو بخونید چون ماژول به غیر از چیپ اصلی مصرف کننده ی دیگری ندارد . اما اگر جزئیات ماژول را می خواهید از این لینک استفاده کنید .

https://hacktronics.co.in/current-measuring-sensor/ltc4150-coulomb-counter-battery-check-sensor-module
کامنت ها
برای مصرفی که من دارم 140 میکرو زیاده، مدار من 200 میکرو مصرف دارد من میخوام ببینم با این جریان باتری مورد نظرم چقد مدارم را تامین می کند اما با این حساب نتیجه درستی به دست نمی آید. شما راه حلی دارید بهم کمک کنید؟
ممنون
کامنت ها
saeed پاسخ پذیرفته شده
توی آی سی های مخصوص مانیتور باتری چیزی پیدا نکردم . اما اگه نمودار کاهش ولتاژ باتریتون رو می دونید ، میتونید از آی سی های مانیتور ولتاژ استفاده کنید که خیلی کم مصرف اند . مثل LTC2935 یا AS1904 .
کامنت ها
دقت این آی سی ها چقدراست؟باتری که من استفاده میکنم نمودار ولتاژش تغییرات خیلی کمی دارد و بعد از یه مدت یکدفعه افت میکند. تقریبا نمودار ثابت به نظر میرسد! من با مصرف جریانی که گفتم و نمودار ولتاژی که دارد میخوام میزان شارژ رو به درستی انداز بگیرم اما هنوز راه حلی براش پیدا نکردم.:( اگر راهی دارید ممنون میشم کمکم کنید.
کامنت ها
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است.
شما نیز اجازه ارسال پاسخ را ندارید