انجمن تخصصی رباتیک و الکترونیک

1. نیک خواه
  2. الکترونیک، رباتیک و کنترل
  3. چهارشنبه, 12 جولای 2017
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام
من چندتا sim800L ازتون خریداری کردم البته برد راه اندازشو، هروقت میگم ماژول منظورم همون برد راه اندازه. ولی به یه مشکل جدی بر خوردم. قبلا با sim900 کار کردم با این ماژولا آشنایی کامل دارم.
رواله کار این ماژول همونطور که میدونید به این صورت که بعد از اینکه تغذیه ماژول وصل بشه بلافاصله شروع به کار نمی کنه و ما باید یه پالس منفی به مدت حداقل یک ثانیه به پایه PWRK ماژول اعمال کنیم تا شروع به کار کنه. که من طبق دیتا شیت ماژول، پالس میکرو رو به یه ترازیستور اعمال می کنم بعد ترازیستور که فعال شد پالس منفی به مدت یک ثانیه به ماژول اعمال میشه. در ضمن پایه PWRK طبق دیتا شیت پول آپ داخلی داره.

الان مشکل این جاست که پایه PWRK ماژول به زمین اتصال کوتاه شده. ینی مدام پالس منفی به این پایه اعمال میشه.
وقتی تغذیه رو وصل می کنم بلافاصله ماژول هم شروع به کار میکنه. چراغ شبکه هم 7 تا چشمک به این صورت میزنه (64ms -> ON , 800ms -> OFF) طبق دیتا شیت این ینی شبکه رو یافت نکرده ولی مشکل این جاست که بعد از 7 تا چشمک زدن یک ثانیه شایدم بیشتر خاموشه و دوباره 7 تا چشمکه دیگه میزنه و همینطور الی آخر.
این حالتو قبلا تو SIM900 وقتی پایه PWRK مدام پالس منفی اعمال می شد میدیدم.

کاملا مطمئنم پایه PWRK به زمین اتصال کوتاه شده.
لطفا کمکم کنید این ماژولا رو دستم مونده نمیتونم باهاشون کار کنم.
پاسخ پذیرفته شده
saeed پاسخ پذیرفته شده
پایه PWRK به صورت سخت افزاری به زمین وصل شده . یک پد پوشیده از سولدر کنار پین های Tx و Rx هست که اگه با هویه سولدر رو برداری اتصال با زمین قطع میشه .
کامنت ها
هنوز کامنتی ارسال نشده است
saeed پاسخ پذیرفته شده
سلام و معذرت بابت تاخیر
شما دقیقا کدوم مدل از راه انداز های sim800l رو خریداری کردید؟
کامنت ها
نیک خواه پاسخ پذیرفته شده
سلام خواهش میکنم مهندس
ماژول GSM چهار باند SIM800L با قابلیت GPRS / GSM / SMS دارای رگولاتور داخلی
http://thecaferobot.com/store/sim800l-gprs-gsm-sms-microsim-module-5v
کامنت ها
saeed پاسخ پذیرفته شده
سلام
دلیل وصل نشدن به شبکه به احتمال 99 درصد منبع تغذیه نا مناسب است . این ماژول موقع اتصال به شبکه حدود 2 آمپر جریان در لحظه می خواهد . اگر این جریان فراهم نشود ریست شده و دوباره تلاش می کند. لطفا از رسیدن جریان کافی به ماژول مطمئن شوید
کامنت ها
نیک خواه پاسخ پذیرفته شده
سلام
بله درست می فرمایید، در جریان این موضوع هستم.
تغذیه ایی که برای این ماژول گذاشتم تا 5 آمپر می تونه جریان بده. قبل از اینکه sim800L خریداری کنم. با همین تغذیه sim900 رو بدون مشکل راه اندازی کردم.

به نظر بنده مشکل ریشه ایی تره ینی اصلا ماژول راه اندازی نمیشه که بخاد دنبال شبکه بگرده. منظورم همون پایه PWRK هست که به زمین اتصال کوتاه شده.
طبق دیتاشیت این ماژول، این پایه بعد از حدود 1 ثانیه که پالس صفر اعمال شد، باید رها بشه یا همون های امپدانس(High impedance) خودمون. یه عکس از دیتاشیت واستون گذاشتم.

به نظر شما این منطقیه که این پایه مدام به زمین متصل باشه؟؟؟
پیوست‌ها
کامنت ها
saeed پاسخ پذیرفته شده
من این ماژول رو راه انداختم . زمین بودن pwrk مشکلی بوجود نمیاره . فقط این ماژول رگولاتور داخلی داره . باید بهش بیشتر از 5 ولت بدید .
کامنت ها
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است.
شما نیز اجازه ارسال پاسخ را ندارید