انجمن تخصصی رباتیک و الکترونیک

1. Ocian
  2. رسپبری پای
  3. یکشنبه, 10 سبتامبر 2017
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با سلام و خسته نباشید.
من نمایشگر زیر را از شما خریداری کرده ام:
http://thecaferobot.com/store/4inch-hdmi-lcd-800x480-ips
و نمیتوانم آنرا راه اندازی کنم و آموزش انگلیسی آنرا متوجه نمی شوم لطفا خودتان نحوه اتصال و نصب درایور را مختصر توضیح دهید. با تشکر.
saeed پاسخ پذیرفته شده
سلام
از لینک زیر استفاده کنید ، درایور متناسب با کارتون رو دانلود کنید.

http://www.waveshare.com/wiki/4inch_HDMI_LCD#Software
کامنت ها
هنوز کامنتی ارسال نشده است
Ocian پاسخ پذیرفته شده
سلام من درایور رو دانلود کردم اما دیگه نمی دونم چیکار کنم از این اموزش انگلیسی چیزی متوجه نمیشم اگه میشه خودتون نحوه نصب درایور رو توضیح بدین.
با تشکر.
کامنت ها
saeed پاسخ پذیرفته شده
هنوز نگفتی به چه سیستمی می خوای وصلش کنی . اگه رزبین هست ، تو همون لینک بالا یه قسمت هست نوشته resource و زیرش یه لینک دانلود image گذاشته . اونو دانلود کن و بریز تو SDcard . بعد دستگاهتو روشن کن
کامنت ها
Ocian پاسخ پذیرفته شده
سلام.ممنون از پاسختون.
بله از از رزبین استفاده می کنم. این image هم که گفتین یه فایل 1 گیگابایتی هست که هر کاری می کنم نمی تونم کامل دانلودش کنم چون از گوگل درایو باید دانلودش کرد
کامنت ها
Ocian پاسخ پذیرفته شده
سلام. بلاخره دانلودش کردم ولی بعدس اکسترکت کردن فایل زیپ حجمش شد 7 گیگابایت رم من هم 8 گیگابایته که چهار گیگشو رزبین اشغال کرده الان من چکار میتونم بکنم؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
کامنت ها
saeed پاسخ پذیرفته شده
این 7 گیگ فایل که اکسترکت شده تو خودش رزبین داره . شما SDcard رو فرمت کنید 7 گیگ رو بریزید توش
کامنت ها
Ocian پاسخ پذیرفته شده
سلام. با تشکر از راهنمایی شما درست حل شد. فقط یه چند تا مشکل کوچک داره. اول اینکه وقتی میخوام به مانیتور اچ دی ام ای دیگه ای وصل کنم تصویر کج میشه چکار باید بکنم تا تصویر به صورت درست بیفته؟ دوم اینکه چجوری با صفحه لمسی راست کلیک کرد؟
و اخر اینکه اگه بخوام رزبین نسخه ی جدیدش رو نصب کنم باید چکار کنم؟
با تشکر.
کامنت ها
saeed پاسخ پذیرفته شده
سوال اولتون رو خوب متوجه نمیشم ، یعنی می خوای 2 تا نمایشگر وصل کنی؟
سوال دوم اگر تاچ نمایشگر به رزبین معرفی شده باشه معمولا با نگه داشتن انگشت روی آیکون اتفاق می افته
در مورد سوال سوم هم باید بگم این روشی که الان باهاش نمایشگرو راه انداختی روشی خوبی نیست . سعی کنید درایور هاشو دانلود کنید و رزبین رو مستقیما از سایت waveshare نگیرید. اینجوری دیگه وابسته به آپدیت های waveshare نیستی.
کامنت ها
Ocian پاسخ پذیرفته شده
سلام. ممنون از پاسختون.
تو سوال ۱ منظورم اینه که وقتی این نمایشگر رو جدا می کنم و می‌خوام به مانیتور دیگری وصل کنم تصویر به صورت کج می افته.
درباره سوال ۳ هم مشکل من اینه که نحوه نصب درایور رو بلد نیستم یعنی تا اونجاش پیش میرم که درایور رو کپی می کنم تو رم ولی بعد از اون نمیدونم چیکار کنم اگه میشه خودتون مختصر بگین چجوری میشه درایور رو نصب کرد؟
با تشکر.
کامنت ها
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است.
شما نیز اجازه ارسال پاسخ را ندارید