انجمن تخصصی رباتیک و الکترونیک

  1. quantum0
  2. رسپبری پای
  3. دوشنبه, 09 اکتبر 2017
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با سلام
دوربین OV5647 در سایت با عنوان دوربین دید در شب معرفی شده است. بنده بررسی کردم و متوجه شدم که سنسور مورد استفاده برای این دوربین حساسیت طیفی مورد نظر برای تصویربرداری در شب را ندارد. علاوه بر اینکه یکی از کاربران نیز به این موضوع اشاره داشته اند که این دوبین قابلیت تصویربرداری در شب را ندارد.
لازم به ذکر است که در سایت سازنده آن یعنی شرکت WaveShare نیز در خصوص حساسیت طیفی دوربین مطلبی عنوان نشده است و بنده صرفا از طریق بررسی اطلاعات موجود در منابع غیر رسمی (غیر سازنده) به چنین نتیجه ای رسیده ام.
خواهشمندم در صورت امکان کاتالوگی که نشاندهنده پاسخ طیفی این دوربین باشد ارائه دهید و یا اینکه اگر تجربه ای در خصوص استفاده از این دوربین در مجموعه وجود دارد ارائه بفرمایید.
با تشکر
noroozi پاسخ پذیرفته شده
با سلام
ممنون از اینکه نتیجه ی سرچ درباره ی این محصول رو با ما درمیون گذاشتید. با توجه به سایت مرجع این دوربین این دوربین دارای قابلیت دید در شب نیست. اما موضوعی که درباره ی ov5647 بیان فرمودین صحیح نبود به این علت که با توجه به جدولی که خود سایت waveshare ارائه داده درمدلی دیگر این قابلیت وجود داره. (https://www.waveshare.com/rpi-camera-f.htm).
نام محصول تصحیح خواهد شد.
کامنت ها
ممنونم از راهنماییتون. نیاز بنده به دوربین برای رسپبری پای تصویربرداری صرفا در طول موج مادون قرمز دور (نه مادون قرمز نزدیک و نه طول موج حرارتی) در روشنایی روز می باشد. دوربین معرفی شده RPi نوع F دارای تصویربرداری مریی و مادون قرمز می باشد که مناسب تصویربرداری در روز نمی باشد چرا که تصویر حاصل از باندهای مریی و مادون قرمز ترکیب می شود. در نهایت از راهنمایی و وقتی که گذاشتین سپاسگزارم
  1. quantum0
  2. 9 ماه قبل
هنوز کامنتی ارسال نشده است
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است.
شما نیز اجازه ارسال پاسخ را ندارید