انجمن تخصصی رباتیک و الکترونیک

1. mohandes e
  2. الکترونیک، رباتیک و کنترل
  3. شنبه, 04 نوامبر 2017
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با سلام
لطف میکنید راجع به عملکرد ماژول MAX17043 توضیح دهید و در مرد نحوه کار با آن راهنماییم کنید.
ممنونم.
mohandes e پاسخ پذیرفته شده
یک سوال دیگر، آیا این ماژول توانایی فعالیت(یعنی اندازه گیری شارژ مصرفی) در مود sleep و یا standby را به منظور کاهش توان مصرفی را دارد؟
کامنت ها
هنوز کامنتی ارسال نشده است
noroozi پاسخ پذیرفته شده
سلام
این ماژول با قرار گرفتن در مسیر اتصال باتری به به مدار ، وضعیت باتری را با رابط i2c به اطلاع کاربر میرساند. در صورت تمایل نیز میتوانید در مقدار ولتاژی دلخواه برای آن آلارم تعریف کنید. اطلاعات کلی و دیتاشیت محصول در صفحه ی فروش محصول ، ویکی ربات محصول و همچنین در دیتاشیت محصول وجود دارد.
لطفا در صورتی که به جواب دست پیدا نکردید مجددا دقیق مطرح کنید تا بتونیم بهتر راهنمایی کنیم.
کامنت ها
noroozi پاسخ پذیرفته شده
این ماژول دارای مد اسلیپ هم هست. برای این که وارد این مد شوید باید حالت لاجیک SDA و SCL را به LOW برده باشید . برای توضیحات بیشتر بخشی از دیتاشیت که مرتبط با این موضع بود در زیر قرار داده شد.
پیوست‌ها
کامنت ها
mohandes e پاسخ پذیرفته شده
با تشکر از پاسخ شما، من از این ماژول در مداری میخوام استفاده کنم که 110 میکرو جریان مصرفی داره، در دیتاشیت این ماژول میزان جریان مصرفی 50 تا75 میکرو را درج کرده، و موضوعی که هست در دیتاشیت نوشته که فعالیت برد در مد sleep متوقف بشه، درواقع سوالم این بود برای آنکه جریان مصرفی را کاهش بدم نمیشه در مد sleep همزمان میزان شارژ را محاسبه کرد؟!!!
و اینکه من اگر بخوام با ATMega ماژول را راه اندازی کنم میتونم از کدهایی که در صفحه محصول گذاشتید استفاده کنم؟ یا این کد فقط با آردوینو است؟
کامنت ها
خواهش میکنم
باید حتما از مازول در میزان جریان مجازی که براش گفته شده استفاده بشه. برای مد اسلیپ هم درست میفرمایید. همه ی عملکرد ها به حالت توقف میرن و در صورت که یک لبه ی بالارونده در SDA یا SCL مجددا ظاهر بشه از مد اسلیپ خارج میشه و ادامه ی روند اندازه گیری رو خواهیم داشت. پس چیزی که گفتید تقریبا غیر قابل انجام هست. کد های موجود در ویکی و سایر لینک های موجود در آن برای آردوینو هستند ولی در صورتی که بتونید بوت لودر آردوینو رو در میکرو داشته باشید میتونید این کد هارو در ATMEGA هم آپلود بفرمایید.
  1. noroozi
  2. 1 ماه قبل
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است.
شما نیز اجازه ارسال پاسخ را ندارید