محمد سجادیان

رئیس هیئت مدیره | بنیان گذار

درباره من

من متولد ششمین ماه از سال ۶۹ در شیراز هستم. مقطع کارشناسی را در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه شیراز سپری کردم و کارشناسی ارشد را در دانشگاه صنعتی شریف. همیشه به درس خواندن علاقه داشتم، مخصوصا حل سوالات دشوار ریاضی! از اواسط دوره کارشناسی به موضوع طراحی هواپیماهای بدون سرنشین علاقمند شدم و البته یک هواپیما هم طراحی کردیم و اگر یک هفته قبل از مسابقات سقوط نمی کرد حتما مقام اول را در مسابقات هواپیمای بدون سرنشین شریف کسب می کردیم! اگرچه افتخار کسب مقام را از دست دادیم اما این موضوع مقدمه ای شد برای راه اندازی شرکتی در همین زمینه. از آن موقع بود که فهمیدم راه اندازی یک کسب و کار را بیشتر از درس خواندن دوست دارم. این بود که در سال ۹۱ شرکت رها را به کمک چند نفر از دوستان تاسیس کردم و طی چند سال توانستیم به یکی از شرکت های پیشرو در این حوزه تبدیل شویم.
اواخر سال ۹۴ سهام خود را واگذار کردم و به دعوت همسرم شرکت نوآوران رباتیک شریف را تاسیس کردیم. از ابتدا اهداف بزرگی داشتیم اما باید با گام های کوچک و پیوسته شروع می کردیم. مشکلات فراوانی بر سر راه بود که به لطف خدا همه را پشت سر گذاشتیم و به سرعت پیشرفت کردیم. همه چیز خیلی سریعتر از پیش بینی ها اتفاق می افتاد.
من همواره اعتقاد داشته ام یک وظیفه و ماموریت مهم در زندگی دارم. مدت زمان زیادی فکر کردیم و در نهایت توانستیم خلاصه اهدافمان را در بیانیه اهداف کافه ربات بیان کنیم. شاید مهمترین جمله اش این باشد: «ما می خواهیم ایران را بهتر از آنچه تحویل گرفته ایم تحویل دهیم.» این اعتقاد قلبی ماست و همه سیاست ها و فعالیت های کافه ربات هم در همین راستا است.

چند نکته جالب درباره من

-- به شیرینی (مخصوصا شیرینی تر) خیلی علاقه دارم!
-- به کدنویسی وب و طراحی وبسایت خیلی علاقه دارم. احتمالا اگر قرار بود کارمند باشم، در یک شرکت کامپیوتری استخدام می شدم.
-- از مسافرت خیلی لذت میبرم هرچند فرصت آن به سختی فراهم می شود.
-- خیلی خوشبین هستم و خیلی زود به آدم ها اعتماد می کنم.
-- تا الان هیچ لحظه ای نبوده که ناامید شده باشم (علی رغم اتفاقات خیلی سخت و بحران های عمیق).

با من در ارتباط باشید

اگر سوال، انتقاد یا پیشنهادی در مورد کافه ربات دارید که میخواهید شخصا با من مطرح کنید، اگر فکر می کنید تجربیات من می تواند به شما کمک کند و یا به هر دلیل دیگر می خواهید با من در ارتباط باشید، لطفا یک ایمیل به m.sajadian@caferobot.ir بفرستید. همه ایمیل ها را شخصا خودم میخوانم و به آن ها جواب می دهم.

Mohammad Sajadian