پرسش های متداول

 

روش های ارسال
آیا امکان خرید حضوری وجود دارد؟
خیر، فعالیت فروشگاه به صورت اینترنتی بوده و هر گونه خرید باید از طریق ثبت سفارش از سایت انجام شود. خرید و یا تحویل حضوری در حال حاضر وجود ندارد.
روش ها و هزینه های ارسال در فروشگاه کافه ربات به چه صورت است؟
روش های ارسال تهران: سفارش های شهر تهران با پیک موتوری و یا پست سفارشی ارسال می شوند. اگر عجله دارید می توانید پیک موتوری اختصاصی را انتخاب کنید. در صورت انتخاب این گزینه سفارش شما خارج از نوبت و در اولین ساعت اداری برای شما ارسال خواهد شد. همچنین...
سفارش را از طریق سایت ثبت کرده ام، چقدر طول میکشد تا بسته به دستم برسد؟

بستگی به شیوه ارسال انتخابی و محل سکونت شما دارد.

روش های ارسال برای تهران:

-پیک موتوری: بازه ی تحویل بسته با پیک موتوری را شما در هنگام ثبت سفارش انتخاب می کنید.

-پیک موتوری اختصاصی: بسته شما خارج از نوبت وسفارش شما خارج از نوبت و در اولین ساعت کاری پس از ثبت سفارش پردازش و ارسال می شود.

-پست سفارشی: ۲ تا ۵ روز کاری

روش های ارسال برای شهرستان:

-پست پیشتاز: ۲ تا ۵ روز کاری

-پست سفارشی: ۳ تا ۷ روز کاری

-تیپاکس: ۲ روز کاری

نمایش بیشتر
روش های پرداخت
پرداخت سفارش ها به چه شیوه ای می تواند باشد؟

پرداخت آنلاین: در هنگام ثبت سفارش در صورت انتخاب این روش به یکی از درگاه های بانکی فرستاده می شوید و مبلغ فاکتور را آنلاین پرداخت می کنید.

-واریز به کارت: مبلغ فاکتور را به شماره حساب بانک ملت به نام شرکت نوآوران رباتیک شریف واریز کرده و شماره پیگیری آن را با تماس به فروشگاه به مسئول فروش اعلام کنید. سفارش شما تا رسیدن تاییدیه پرداخت قابل ارسال نمی باشد.

 
شماره حساب: 9258232373
شماره کارت: 6104337345149619
شماره شبا: IR400120000000009258232373

آیا امکان پرداخت در محل وجود دارد؟

در حال حاضر خیر؛ اما اگر ساکن تهران هستید و شیوه ارسال "پیک موتوری" را انتخاب کرده اید و بنا به دلایلی فقط امکان پرداخت در محل برای شما وجود دارد، با هماهنگی با مسئول فروش می توانید هزینه سفارش خود را در هنگام دریافت بسته پرداخت کنید.

هنگام ثبت سفارش به مشکلی برخوردم و بلافاصله بعد از آن اقدام به ثبت مجدد کردم اما برخی محصولات در انبار موجود نیست.

به محض اینکه شما دکمه ثبت نهایی سفارش را فشار می دهید، سفارش شما در فروشگاه ثبت شده و تعداد آن از انبار کم می شود (برای شما رزرو می شود)، فارغ از اینکه پرداخت شما موفق باشد یا نه. بنابراین اگر در درگاه بانک به مشکلی خوردید یا خودتان از آن انصراف دادید و مجددا بخواهید ثبت سفارش کنید ممکن است همه قطعات به تعداد درخواستی شما موجود نباشد. در این صورت می توانید با فروشگاه تماس بگیرید تا سفارش قبلی شما لغو شود. توجه کنید سفارش های پرداخت نشده و ناموفق حداکثر 24 ساعت رزور می شوند و پس از آن بصورت خودکار لغو می شوند.

پس از پرداخت آنلاین پول از حساب من کسر شده اما سفارش بصورت موفق ثبت نشده است. چکار باید بکنم؟

در صورتی که پرداخت شما ناموفق باشد و پول از حساب شما کسر شده باشد، مبلغ آن طی حداکثر ۷۲ ساعت به حساب شما برگشت می خورد. اما با توجه به اینکه معمولا تا یک ساعت بعد این مبلغ برگشت می خورد، در صورتی که مبلغ کسر شده به حساب شما بر نگشت با فروشگاه تماس بگیرید تا پیگیری های لازم انجام شود.

نمایش بیشتر
پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش
یکی از قطعات سفارش داده شده با آنچه به دستم رسیده مغایرت دارد. ( مغایرت فنی و یا ظاهری)
لطفا بروشور فرستاده شده به همراه محصول را به دقت مطالعه کرده و بر طبق آن قطعه ی مغایر را به همراه فرم تکمیل شده با پست پیشتاز برای ما ارسال نمایید. (هزینه برگرداندن بسته با پست پیشتاز و ارسال قطعه درست برای مشتری در این حالت بر عهده کافه ربات خواهد بود)
یکی از قطعات سفارش داده شده مشکل فنی دارد.

لطفا بروشور فرستاده شده به همراه محصول را به دقت مطالعه کرده و بر طبق آن قطعه ای که از نظر شما ایراد فنی دارد به همراه فرم تکمیل شده برای ما ارسال نمایید. پس از تست قطعه توسط کارشناسان فنی کافه ربات، در صورتی که محرز شود قطعه از ابتدا معیوب بوده، در صورتی که قطعه در انبار موجود باشد یک قطعه سالم برای شما ارسال می گردد و در غیر اینصورت هزینه قطعه به حساب مشتری واریز می شود. هزینه ارسال قطعه جهت تست در این حالت بر عهده مشتری خواهد بود. در صورتیکه قطعه معیوب باشد هزینه ارسال قطعه سالم به مشتری بر عهده کافه ربات می باشد. توجه فرمایید که مرجع نهایی تایید معیوب بودن قطعه، نظر کارشناس فنی کافه ربات می باشد.

هزینه های مرجوع کردن کالا چگونه محاسبه می شود؟

اگر کالای ارسال شده از لحاظ مشخصات فنی و ظاهری با سایت مغایرت داشته باشد

در این حالت هزینه برگشت کالا بر عهده کافه ربات می باشد. مشتری می بایست قطعه خود را با پست پیشتاز برای ما ارسال کرده و ما پس از دریافت آن مطابق با هزینه درج شده در سایت پست، مبلغ آن را به حساب شما واریز می کنیم

اگر کالای ارسال شده معیوب باشد

در صورتی که فکر می کنید کالای ارسال شده معیوب می باشد، هزینه ارسال آن به کافه ربات برای تست بر عهده شما می باشد. اما در صورتی که قطعه واقعا معیوب باشد و این موضوع به تایید کارشناس فنی کافه ربات برسد، هزینه ارسال قطعه سالم بر عهده کافه ربات خواهد بود.

در صورتی که معیوب بودن قطعه به تایید کارشناس فنی کافه ربات نرسد، هزینه ارسال مجدد قطعه بر عهده خود شما خواهد بود.

اگر از سفارش خود منصرف شده اید

 در صورتیکه از سفارش خود منصرف شده اید تا ۲۴ ساعت بعد از دریافت سفارش بدون باز کردن و استفاده کردن از قطعات می توانید آن را بازگردانید. هزینه بازگرداندن قطعه در این حالت به عهده مشتری خواهد بود.

در مورد یکی از قطعات سوال فنی دارم، از چه کسی می توانم بپرسم؟
سوالات فنی خود را در قسمت پرسش و پاسخ صفحه محصول مورد نظر و یا در انجمن کافه ربات بپرسید. کارشناسان فنی ما همه ی تلاش خود را می کنند تا به سوالات شما پاسخ دهند.
آیا قطعات ارائه شده گارانتی دارند؟
کافه ربات برای محصولات ارائه شده به مشتری ۷ روز تقویمی مهلت تست در نظر گرفته است. همچنین ضمانت سلامت کالا و ضمانت مطابقت محصول با عکس و توضیحات از جمله ضمانت هایی است که فروشگاه کافه ربات به شما ارائه می دهد.
نمایش بیشتر
محصولات فروشگاه
زمان موجود شدن کالاهای ناموجود چگونه است؟

در صورتیکه اقدامات لازم جهت تامین موجودی کالایی انجام شده باشد، در صفحه آن محصول زمان تقریبی موجود شدن آن کالا نوشته شده است. در غیر این صورت زمان مشخصی را نمی توان برای موجودی مجدد آن تعیین کرد.

آیا امکان واردات کالای مد نظر من وجود دارد؟

درخواست واردات کالای خاص خود را از طریق شماره تلگرام ۰۹۳۰۸۳۸۲۸۱۱ ثبت نمایید. کارشناسان قسمت بازرگانی و واردات پس از بررسی در صورت امکان واردات آن کالا، با شما تماس خواهند گرفت. (لازم به ذکر است فقط درخواست واردات با ارزش ۵۰۰ دلار و بیشتر بررسی می شوند)

نمایش بیشتر
خدمات خاص
نمایش بیشتر
طرح های تخفیفی
کد تخفیف را کجا باید وارد کنم؟
اگر کد تخفیفی دارید می توانید آن را در قسمت سمت چپ سبد خرید خود وارد کرده و اعمال نمایید. (کدهای تخفیف ممکن است بر روی برخی محصولات و یا محصولاتی که خود تخفیف خورده اند اعمال نشود)
من از مشتریان دائمی کافه ربات هستم، آیا به من تخفیفی تعلق می گیرد؟

طرح ویژه مشتریان دائمی کافه ربات این امکان را می دهد که با توجه به میزان خرید خود در یکی از دسته های مشتریان برنزی، نقره ای و یا طلایی وارد شده و از تخفیفات ویژه ای بهره مند شوید. در غیر اینصورت برای خرید یک عدد از هر محصول تخفیفی شامل حال شما نخواهد شد. همچنین برای خرید تعداد بیشتر از یک عدد از هر محصول می توانید از تخفیف های ویژه خرید تعداد که در صفحه محصول نمایش داده شده است، بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این طرح به صفحه "طرح مشتریان دائمی" مراجعه کنید.

نمایش بیشتر